Bebek Arabası Seçimi

Bebeğim için alışveriş yapmaya başladığımda en zorlandığım bebek arabası seçimi oldu. Her fiyat ve model seçeneği var. O kadar seçenek arasında acaba hangisi doğru olan diye düşünmemek elde değil. Eşimle her hafta sonumuz bebek arabası bakmakla geçmeye başlamıştı. Her hafta bir yenisini beğeniyorduk. Aile sohbetlerimizde konu bebek arabası olmaya başlamıştı. Yine bir bebek arabası araştırması sonrasında annemle babama çok zor olduğunu söylemiştik. Onlarda siz çok inceliyorsunuz ne var seçemeyecek demişlerdi bizde o zaman size bıraktık, beğenin biz alalım dedik. Onlarda en yakın Ebebek’e gidip inceleme yaptılar. Yarım saat sonra haklıymışsınız size kolay gelsin demişlerdi.

Bütün bu karmaşalardan sonra önceliklerimizi belirlemeye karar verdik. Sizlerde bebek mağazalarına gitmeden bebek arabasından beklediklerinizi belirleyin derim.

Benim önceliklerim;

  • Güvenlik standartlarına uygun olması
  • Boyun ve bel fıtığım olduğu için hafif olması ( Seyahat setleri eleniyor bu durumda )
  • Yenidoğan iken de kullanılması

Bütün bu özellikler bir araya gelince karar verdiğimiz model Maclaren Techno Xt oldu. Kızım 21 aylık doğduğu günden beri kullanıyorum ve çok memnunum. Seyahatlerde yada uzun süre dışarıda kaldığınızda bebeğiniz rahatlıkla içinde uyuyabilir. Hafif oluşu sayesinde rahatlıkla bagajınıza koyabilir yada evinize çıkarabilirsiniz.

Sizlere daha faydalı olması açısından yazıma Maclaren Techno Xt’ nin özelliklerini ekliyorum.

Umarım yardımcı olabilirim.

Maclaren Genel Özellikler

Baston pusetin mucidi Maclaren firması kurulduğu 1965 yılından bu yana bebek arabalarına günümüzde de kullanılan sayısız özellikleri kazandırmıştır. Bebek arabalarının modern yaşam tarzımıza ayak uydurmasını sağlayan onca özelliğe öncülük eden İngiliz Maclaren firması, hayatta her şeyden daha değerli bebeklerimizi maksimum güvenlik standartlarıyla koruyor. Dünya üzerinde geçerli tüm bebek arabası standartlarını (Amerika, Avrupa, İngiltere, Avustralya, Japonya, Singapur, Kanada) bir arada topluyor. Örneğin İngilizlerin alev almaz kumaş standardı, Amerikalıların taşıma kapasitesi standardı, Avustralya’nın bilek emniyet kayışı, Japonların 2 emniyet kilitli 5 nokta emniyet kemeri standardı gibi…… Bebeğiniz sizin kadar bizim içinde çok değerli o yüzden tüm bu standartların hepsini karşılayan tüm Maclaren modellerinde standartlarda dahi olmayan birçok önemli detaylar mevcuttur(Örneğin 0’dan itibaren kullanılan tüm Maclaren’lerde standart olan kaymayı önleyen ayak koruma bariyeri gibi). Siz de bir Maclaren aldığınızda bu güven duygusunu tutma kollarını ilk tuttuğunuz an hissedeceksiniz.

Yeni Koleksiyon

Maclarenin tüm yeni koleksiyonu, ağırlığı azaltmak, ergonomiyi geliştirerek stil kazandırmak için mükemmelliğe uyarlanmış, köklü değişiklikler içermektedir.

– Yeni koleksiyonda araba ağırlıkları ciddi derecede azalmıştır.

– Özel tasarlanmış tente ; kademeli olarak ekstra açılır. İç kısmında ki bölüm istendiğinde açılarak zararlı ışınlara karşı 50 faktör koruma sağlar.

– Yenilenmiş tek ayakla kontrol edilen fren sistemi

– Ön tekerlekler yeniden tasarlanarak aerodinamik hale getirilmiş ve tek teker kullanılmıştır.

– Yeniden tasarlanmış jant yapısı

– Yeni renk, desen ve tasarıma sahip kumaşlar.

Techno XT Özellikler :

– Hafif yapısı ile yenidoğan bebeğinize maksimum konfor sunar: 6,1 kg

– 4 kademeli ayarlanabilir sırt desteği, istendiğinde tam düz hale gelerek bebeğinize rahat bir alan oluşturur.

– Yenidoğan Güvenlik Sistemi ; Koltuk tam yatar hale geldiğinde ayak ucundaki file ve başucundaki kumaş açılarak bebeğinizi bir koza gibi sarar.

– Tentesinin üst kısmında bulunan gözetleme penceresi ile bebeğinizi istediğiniz an kontrol edebilirsiniz .

– UPF 50 korumalı tente ve kolay erişilebilen eşya cebi

– Maclaren portbebe ile bereaber kullanıma uygun tasarım

– Ayarlanabilir ayak desteği – 4 tekerde bulunan süspansiyon sistemi

– Yüksekliği ayarlanabilen ergonomik tutma kolları

– 5 nokta kemer sistemi

– Katladığınızda yanında bulunan taşıma sapından tutarak kolayca taşıyabilirsiniz.

– Geniş ve kolay erişilebilir alt sepet

– Kolayca çıkartılabilen ve makinada yıkanabilen kumaş yapısı (soğuk suda)

– Orijinal yağmurluk

– Doğumdan itibaren kullanıma uygundur.

– Taşıma kapasitesi : 25 kg

 

Sevgiler 🙂