Elveda Haziran

Bu kadar zaman sonra ilk ne yazsam diye düşünürken okuduğum kitap kararsızlığımı sona erdirdi.

Sarah Jio..

Yine mi o dediğinizi duyar gibiyim ama inanın okurken içimi huzur kaplıyor. Bu kez karşımıza en son kitabı Elveda Haziran ile çıkıyor. O kadar güzel ki.. Seattle da geçiyor her zamanki gibi.. Yazarımız sayesinde hayallerimde canlandırdığım bir yer var umarım günün birinde gidebilirim..

Romanımızın kahramanı June Andersen..

Güçlü bir kadın olarak tek başına hayatını sürdürüyordu her şey teyzesinin ona bıraktığı miras ile değişti. Aslında New York’dan Seattle giderken aklında hayatını değiştirmek yoktu ama teyzesinin ona bıraktığı çocukluğunun geçtiği kütüphanede bulduğu sırlar kendini yeniden keşfetmesine neden olacaktı..

Okurken hüzünlendim gülümsedim mutlu oldum umarım sizde benim kadar beğenirsiniz.. Yazımı kitapta çok beğendiğim bir cümleyle bitirmek istiyorum..

Unutmayın.. “Bazen aradığınız şey tam da burnunuzun ucundadır..”

Arka kapak der ki;

Bir varmış bir yokmuş, hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış..

Büyük yeşil odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış.. İyi geceler aydede, iyi geceler kırmızı balon, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.

June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi’ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June’un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.

Elveda Haziran, bugününüzü sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkansız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio romanı.

 

 

 

 

sarah-jionun-yeni-kitabi-yeniden-arkadyadan807c5b397a8a5b1bf720