Gece Yolu

Hafta sonu için mükemmel bir kitap önermek istiyorum bugün sizlere. Bende geçen hafta sonu okudum. Elinizden bırakmadan okuyacaksınız, hayatınızın bir anda hiç ummadığınız şekilde değişebileceğini göreceğiniz bir roman..

Yazar Kristin Hannah kitaplarını bu sene okumaya başladım. Etkileyici, akıcı bir dili var. Elinizden bırakmadan okuyorsunuz. Sırayla diğer kitaplarını da okuyorumi okudukça sizinle paylaşacağım.

Gece Yolu..

Hayaller..Hayatlar.. Bunu en iyi anlatan kitap..

Çocukları için her şeyi planlayan mükemmel anne Jude, ikizler Mia ve Zack, büyük teyzesiyle yaşamaya başlayan Lexi.. Lisenin ilk gününde Mia ve Lexi’ nin arkadaş olmasıyla başlar her şey.. Zack ilk görüşte aşık olur Lexi’ ye ama kız kardeşinin en yakın arkadaşı olduğu için uzak durur. Lexi kısa zamanda ailenin bir parçası olur Jude ona da annelik yapmaya başlar. Zack ve Lexi birbirlerinden uzak durmaya çalışsa da aşk galip gelir..

Zack ve Mia üniversite için şehir dışına gidecekler, Lexi de 2 yıllık bir okul okuyup üniversite için para biriktirmeye çalışacaktır. Üçü de birbirinden ayrılmak istemez bu üzüntüleri hayatlarını tamamen değiştirecek bir olaya neden olacaktır.. Jude Farraday’ın kurduğu muhteşem aile tablosu gün gün yıkılacak, bir yaz gecesi yaşanan feci kaza, aileyi paramparça edecektir.

Okurken acaba ben ne yapardım demekten kendinizi alamayacaksınız..

Arka Kapak Der ki ;

Ateşböceği Yolu, Kış Bahçesi ve Gerçek Renkler kitaplarının yazarı Kristin Hannah’ ın aşka ve kaybetmeye dair dokunaklı yeni romanı

Hayat size bir dizi seçenek sunar.Beklemek.. Geçmişe tutunmak..Unutmak..Affetmek..

Siz hangi yolu seçerdiniz?

On sekiz yıldır çocuklarının ihtiyaçlarını her şeyden üstün tutan Jude Farraday’ın ikizleri Mia ve Zach zeki ve mutlu birer gençtir. Defalarca evlatlık verilen ve karanlık bir geçmişe sahip olan Lexi kısa sürede Mia’nın en yakın arkadaşı ve bu birbirine bağlı aileninde bir parçası olur. Jude çocuklarının iyi bir yaşam sürmesi ve tehlikelerden uzak olmaları için her şeyi yapmıştır. Ancak lisedeki son yılları hepsini büyük bir sınavdan geçirir ve sıcak bir yaz gecesi, verilen yanlış bir kararla hepsinin hayatları altüst olur. Farraday ailesi göz açıp kapayıncaya kadar paramparça olacak, Lexi her şeyini kaybedecektir. Sonraki yıllarda, hepsi o gecenin doğurduğu sonuçlarla yüzleşir ve unutmaya çalışır. Ya da affetme cesaretini kendinde bulmaya..

Hayat dolu ve evrensel bir roman..Gece yolu annelik, kimlik, aşk ve affetmeye dair soruları derinlemesine işliyor. Hem kaybetmenin verdiği şiddetli acıyı hem de ümidin hayret verici gücünü gözler önüne seren aydınlatıcı, yürek parçalayıcı bir roman. Kristin Hannah aile özlemi, insan kalbinin direnci ve sevdiklerimizi affetme cesaretine dair unutulmaz bir hikayeyi olabilecek en iyi şekilde anlatıyor.

“Gece Yolu insan ruhunun affetme konusundaki eşsiz gücüne dair özel bir kitap.” – New York Journal of Books

“Gece Yolu’nu okuyup da hikayesinden ve karakterlerden etkilenmemeniz imkansız.Kitabı bitirdikten sonra bile etkisini birkaç gün üzerinizden atamayacaksınız.” – The Huffington Post

“Gece Yolu’nu son sayfasına kadar ağlayarak okuyacaksınız.” – The Daily Mail

” Vay canına! Sanırım Kristin Hannah en güzel kitabını yazdı. Hannah her zaman harika hikayeler yazıyor ama Gece Yolu ilk sayfasından itibaren sizi etkisine alıp bitirinceye kadar elinizden düşürmek istemeyeceğiniz türden bir hikaye.” – Bestsellersworld.com