Gündüzsefası..

Kitaplarımı düzenliyordum bugün,fark ettim ki uzun zamandır ihmal etmişim sizleri.. 

 
İlk yazımda size Sarah Jio kitaplarını anlatmıştım.Yazılarıma dönüşümde onunla olsun istedim. 
 
Yine çok güzel bir kitapla okurlarıyla buluştu..
 
Gündüzsefası…
 
Hikaye iki farklı zamanda fakat aynı yerde geçiyor.. İki kadın..iki hayat..farklı zamanlarda aynı evde yaşadılar..
 
Penny ve Ada..
 
Penny, çok ünlü bir ressamla evlidir.Tekneler caddesinde göl evinde yaşarlar. Penny bütün zamanını yemekler pişirerek geçirir fakat kocası işinden başka hiçbir şeyle ilgilenmez.Çocukları olmasını da istemez. Penny evliliklerindeki tek sorunun çocuklarının olmayışı olduğunu düşünür ama daha sonra olanlar yanlış düşündüğünü anlamasını sağlar.
 
Yıllar sonra, Ada Tekneler caddesine taşınır yaşadıklarını unutmak istemektedir. Acılarını hafifletmek için uğraşırken Penny’ nin hatırlarını bulur. Bir yandan kendi hayatını sürdürürken diğer yandan Penny’ nin yaşadıklarını açığa çıkartır.
 
Arka kapak der ki;
 
Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü..
 
Kalbin anahtarıdır gündüzsefası.Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950’li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny’ nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey içini kemiren acıdır.
 
Ada Santorini New York’ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle’ a Tekneler Caddesi’ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi’ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen Ada, Penny’ nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır.
 
Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio’dan bir baş yapıt daha, Gündüzsefası’ nı okurken, ne kadar imkansız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz.
 
 
Önerilerim;