“Hayatın Tüm Engellerine Kapak Olsun”

Şahane video.. Emeği geçen herkese teşekkürler..

 

Uzun zamandır kapak biriktiriyorum belki birilerine umut olur diye önceden her yerde kapakları toplamak için kutucuklar vardı. Onları artık göremediğim için kampanyanın bittiğini düşünmüştüm ama bu video sayesinde aslında bitmediğini öğrenmiş oldum. Benim gibi biriktiren ama bittiğini düşünenler varsa biriktirmeye devam, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ nin  yürüttüğü bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilen gelirin tamamı şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturmaya devam etmektedir..

Sizlerin yollamış olduğu 2.000.000 adet plastik kapak ile 1 akülü tekerlekli sandalye,
200.000 adet Plastik kapak ile 1 manuel tekerlekli sandalye ,
70.000 adet plastik kapak ile de 1 koltuk değneği alınabilmektedir. Her gün Türkiye çapında belki de tonlarca çöpte kaybolup giden bu plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken, üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara kapakları bırakmak.

Eğer kutu bulamıyorsanız tüm Türkiye’den plastik kapak gönderileri için PTT Kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Ek olarak 6 ilde MULTİNET , İGDAŞ gibi kurumsal firmalara, Bakırköy Belediyesi başta olmak üzere belediye ve anlaşmalı olduğu muhtarlıklar aracılığıyla gönderimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılarak, göndericinin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içerisindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasına yine tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştirilir.

Yapmanız gereken kapakları biriktirip gerekli yerlere ulaştırmak..

Unutmayın sadece bir kapak bir insanın hayatına umut olabilir..

“Türkiye Omur İlik Felçlileri Derneği”

  • www.tofd.org.tr 
  • 0212 661 1 661 
  • iletisim@tofd.gov.tr