İETT !!!!

Başlık koymakta kararsız kaldım çünkü olanlar çok değişik…


Aslında bugün başka bir yazı yazmıştım ama az önce olanları mutlaka yazmalıyım diye düşündüm…

Ne olduğuna gelince, geçen hafta eşime iettden mail geldi. Mail de öğrenci kartınız olduğu için mavi kartınız iptal edilmiştir yazıyor. Halbuki eşimin öğrenci kartı yok 2012 yılında Hasanpaşa iett bürosuna iade edip yerine mavi kart aldı. Yanlışlık oldu diye düşündük yine de içimiz rahat etmedi salı günü Kadıköy’ deki dolum gişesine gidip sorduk mavi karta baktı ve yanlışlık yapılmıştır, kullanmaya devam edin dediler.

Gelelim bugüne.. Eşim otobüse biniyor ve mavi kartı iptal edildiği için kullanamıyor. Beyaz masayı arayıp durumu anlatıyor. Öğrenci kartım bende değil Hasanpaşa büronuza verdim yerine mavi kart aldım diyor. Gelen yanıt bilemiyorum beyefendi ama şu an öğrenci kartınızda bakiye var ve kullanılıyor diyorlar. Eşimde o zaman sizin büronuzdan birileri kullanıyor çünkü ben kartımı iade ettim ne yapmam gerekiyor diyor. Tekrar mavi kart çıkarmanız gerekiyor diyorlar. Eşim sizin hatanız kart için bedel ödemem gerekiyor mu diyor. Onlarda ödeyip tekrar kart çıkarmalısınız diyorlar.

Ödenecek bedel neyse de kartı Hasanpaşa bürosuna birlikte verdik ama şu an kullanılıyor. 

Hadi diyelim onlar haklı eşim 2 yıl boyunca neden mavi kart kullansın ki eğer öğrenci kartı varsa sonuçta aralarında ki fiyat farkı malumunuz. 


Bu yazdıklarım nasıl olabiliyor sizce?..