Kayıp Sembol

Dan Brown.. 


Her zamanki gibi sırlarla dolu bir kitap daha..
Kitabımızın baş kahramanı Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, yakın arkadaşlarından Peter Solomon’ un sekreterinden gelen davetle başlar roman. Washington’ daki bir konferansta konuşma yapması istenir ve kendini bir anda Washington D.C de bulur Robert Langdon. 
Ancak konferans salonuna vardığında kendini planlanmış bir oyunun içinde bulur. Salonda bir CIA ajanı, bir sembol ve arkadaşının kesik elini bulur. Eğer arkadaşını tekrar görmek istiyorsa Washington’ da gizlenmiş sırrı gece yarısına kadar bulması gerekmektedir. 
 
Arka kapak der ki..
 
Noetik Bilim, Antik Gizemler, Masonik Şifreler ve Saklı Kalan Gerçekler…
 
Dan Brown, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’ dan sonra Kayıp Sembol’ de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde..
 
Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’ nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’ a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur.
 
Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün yakın arkadaşı Peter Solomon’ ın kesik eli -varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir.
 
Antik çağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir.
 
Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.
 
Artık cevaplanması gereken sorular vardır.
İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?..
 
 
 
Öneriler;