On İkinci Melek

Bugün size bir kitap önermek istiyorum. Bu kitapla yıllar önce babam sayesinde tanıştım.Kişisel gelişim tarzındaki kitapları okumayı çok sever. Her sene ailecek kitap fuarına giderdik bu kitabı da bana fuardan almıştı. Bu güzel kitabım için buradan babama teşekkür ederim..

Okuduğumda çok etkilenmiştim.Kitapta, John Harding’ in hayatı anlatılıyor. John, Boland da doğmuştur. Çocukluğu ve gençliği burada geçer. 9 yaşından beri beyzbol oynar fakat geçirdiği bir sakatlık spor hayatının bitmesine neden olur. Bu sakatlık onun okuluna dört elle sarılmasını sağlar yüksek dereceyle mezun olur. California’ daki bir yüksek teknoloji firmasında çalışmaya başlar. Evlenir ve bir oğlu olur. Daha sonraki yıllarda başarılarından dolayı New England’ daki merkeze genel müdür olur. Doğup büyüdüğü kasabadan ev alır ve oraya yerleşirler her şey çok güzel gidiyordu fakat geçirilen bir trafik kazası hayatlarının değişmesine neden olur. Eşini ve oğlunu kazada kaybeder. Bu kötü son hayatının dönüm noktası olacaktır ama henüz bunun farkında değildir..

Devamını yazmıyorum umarım okuyup öğrenirsiniz.Kitap, hayatta başımıza ne gelirse gelsin asla vazgeçmemek gerektiğini çok duygusal bir dille anlatıyor. Okurken göz yaşlarıma engel olamamıştım.Sizde beğenirsiniz inşallah..

Arka kapak der ki;

Dünyanın En Büyük Satıcısı, Dünyanın En Büyük Sırrı ve Dünyanın En Büyük Mucizesi gibi dünyanın dört bir yanındaki insanlara esin kaynağı olan çok satan kitapların yazarı Og Mandino, On İkinci Melek’te görünüşte aşılmaz engellerle yüz yüze gelen insan ruhunun zafer kazanma çabalarını güzel bir öyküyle dile getiriyor.

Öykünün kahramanı olan başarılı iş adamı John Harding, yeni göreviyle bağlantılı olarak çocukluğunun geçtiği kasaba olan Boland’a yerleşir. Ne var ki burada ailesiyle geçirdiği mutluluk günleri fazla sürmez. Bir gün trafik kazasında karısını ve tek oğlunu kaybeder ve intiharın kıyısına gelir..

On İkinci Melek modern bir sevgi, cesaret, kararlılık ve zafer meseli gibidir. İnsanın her türlü zorluğa göğüs gererek kendi içindeki dönüşüm sağlama gücünü harekete geçirmesini anlatır.

“Herkesin yaşamı, Tanrı’nın parmaklarıyla yazılmış bir peri masalıdır.” ( Hans Christian Andersen )

Bir yorum