Pazar Sohbeti

Manzarayı görünce nasıl mutlu oldunuz değil mi?..

Benimde içimden neler geçti..Mutluluk, huzur, yüzümde bir tebessüm son zamanlarda kimselerde yok en son söylediğim ne yazık ki..Bu fotoğrafı da bu yüzden koydum aslında. Ülkemizin durumu ortada, iş ve ev hayatlarınızda neler oluyor kim bilir ama ne olursa olsun gülümsemek, olumlu düşünmek, iç dünyamızda yaşananları dışarıya yansıtmamalıyız diye düşünüyorum.Oturduğun yerden bunu yazması kolay dediğinizi duyar gibiyim ama yaşadıklarınızın sorumlusu başkaları değil ki onlardan çıkarın bunu.Bilemezsiniz ki karşınızdaki ne yaşıyor.Bunları yazma nedenim de milletçe gergin, mutsuz ve huzursuz olduk.Belki okuyan birkaç kişi üzerinde etkim olur diye düşündüm.

Her güne mutlu uyanmak lazım neden mi?

Çünkü sabah oldu ve siz o yeni güne sağlıkla başlayabiliyorsunuz.Bu şükretme sebebimdir benim çocukluğumdan beri mutlu uyanırım ben.Güne güzel başlamak lazım.Güzel başlayın ki devamı güzel gelsin tabi ki her zaman güzel şeyler olmuyor hayatta bu gerçeği unutmamak lazım ama önce elimizden geleni yapmak gerekir.

Hayatınızda size olumsuzluklar yükleyenler varsa onlardan uzak durun derim 🙂 Kolay değil biliyorum ama yavaş yavaş yapabilirsiniz.Bu şu demek değil ailenizin dostlarınızın dertleriyle ilgilenmeyin kötü günlerinde onlardan kaçın kendinize bakın. Demek istediğim sizi mutsuz eden nasılsın dediğiniz de her zaman olumsuz yanıt veren sürekli dertlerini anlatan sizin ne halde olduğunuzu sormayan kişilerden uzak durun.

Kendinizi sevin ve saygı duyun.O zaman başkalarını da sevip saygı duyabilirsiniz.Siz mutlu olun ki sevdiklerinize de mutluluğunuz geçsin. Yaşadıklarınızı düşünürken şükredip bu da geçecek demeyi unutmayın.

Yazıma Mevlana’ nın bir sözüyle son vermek istiyorum.

“Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme!.. İşte orası kaderinin değişeceği noktadır..”