Yağmur : Kıyamet Çiçeği

Bu filmin gösterime girmesini uzun zamandır bekliyorum. 

 
Karadenizli olarak Çernobil’ in etkilerini ne yazık ki çok yakından yaşıyoruz.. Bahsetmek istemiyorum ama Karadenizli olmak bazen çok zordur..
 
Kazım Koyuncu.. 
 
Hey gidi Karadeniz..derdi bir zamanlar, sesiyle karadenizli olsun olmasın herkesi etkisi altına alıyor. Onun hayatının anlatıldığı filme en yakın zamanda gideceğim inşallah..
 
Konusu;
 
Yakın zaman tarihimizin en büyük felaketlerinden biri olarak gösterilen Çernobil faciasından sonra eşini kanserden kaybeden Elena, oğlunun da aynı hastalıktan müzdarip olduğunu öğrenince çareyi tedavi için Türkiye’ye gelmekte bulur. Elena Trabzon’da tedavi süreciyle uğraşırken, bir gün  Trabzonspor’da oynama hayaliyle yanıp tutuşan futbolcu Şenol ile tanışır. Şenol sonuna düşünmeden  ilk görüşte kadına aşık olur… Öte yandan 1995-1996 futbol liginde şampiyonluğa doğru giden Trabzonspor son, maçta şampiyonluğu kaybedince, amigo Ahmet’in de dünyası başına yıkılır… Bir diğer yanda ise sesi ve kişiliği ile milyonlarca insanın gönlünde taht kuran Kazım Koyuncu vardır. Bir Çernobil mağduru olarak kanserden yaşamını kaybeden Koyuncu yöre halkının sesi gibidir… Filminin oyuncu kadrosunda Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, SettarTanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimler yer alıyor.
 
 
 
 
 
 
 
Kaynakça
 
http://www.beyazperde.com/filmler/film-230739/