Ebebek Hikayem..

Blog yazmaya 2015 yılında başladım. İçimdekileri kağıda dökmeyi seviyorum bu noktadan yola çıkarak eşim neden blog yazmıyorsun dedi. Onun da desteğiyle yazmaya başladım. Belli bir düzenim ve içeriğim olmadan içimden geldiği gibi yazdım sonra kızım oldu. Uzun bir ara vermek zorunda kaldım. Onunla hayatımızı belli bir düzene koyarken blog geri planda kaldı.

Bir süre sonra yeniden yazmaya başladım fakat içimden geldiği gibi yazdığım için yazılarım arasına zaman girmeye başladı. İçerik düzenim de olmadığı için blog panayır yerine döndü. Nasıl düzenleyebilirim diye düşündüğüm bir dönemde sosyal medyada gezinirken Ebebek / Blogger Akademi iş birliğini gördüm. 

Ebebek Blogger Akademi

“Kendi blogunu oluştur kazanmaya başla” sloganıyla blogger anneler arıyorlardı. Eğitim bitiminde blogger anneler sertifika verilecekti. 40 anne yada anne adayı ile tanışmak ve profesyonel eğitim almak beni heyecanlandırdı.

Görünce neden olmasın dedim ve başvurdum. Doğruyu söylemek gerekirse umudum yoktu fakat gelen bir telefonla yaşadığım mutluluğu anlatamam. 

Başvuran 400 kişi arasından seçilmiştim. Bebeğim doğduktan sonra en çok vakit geçirdiğim yerlerden biriydi Ebebek ve sürekli kızımı yetiştirirken neler yapmalıyım diye araştırma yapan biri olarak, Ebebek desteğiyle bloggerlığa profesyonel dönüş yapmak beni bulutların üzerine çıkardı.

Benim için 5 haftalık eğitim döneminde alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı yakaladığım mükemmel bir deneyim oluyor. Bunun yanında da 40 harika anne ile tanıştım. Bana katkılarını anlatamam iyi ki yolumuz kesişti.

Ebebek Blogger Akademi sayesinde 2019 yılı için yeni bir hedefim oldu. Kızımı büyütürken yaşadıklarımı sizinle paylaşmaya karar verdim. Onların hayatlarına dokunurken neden birbirimizden yardım almayalım.

Yeni içeriklerimiz için Papatya Masalı’nı takipte kalın pişman olmazsınız.