Sherlock Holmes ; Akıl Oyunlarının Gölgesinde

Sherlock Holmes ünlü dedektif.. 

Bugüne kadar hep izleyici olarak takip ediyordum. Özellikle dizisi favorim, 3 sezon, dördüncü sezonda ocak 2015 de yayında, izlemeye değer olduklarını düşünüyorum polisiye severler için. 

Sherlock hayranı olduğum için kitaplarını da okumaya karar verdim.İlk kitap Akıl Oyunlarının Gölgesinde.. Mükemmel bir zeka örneği bana göre üzerine de polisiye eklenince elinizden bırakamayacağınıza eminim.. Kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla toplam 56 hikayeden oluşuyor kitap, insan zekasını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezdirirken gerçeğe giden bir yolda yalnız olmadığınızı hissedeceksiniz..

“İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar. 

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları ayrı ayrı çözümleyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı. Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor.. ” 

                                                                                                                   Sherlock Holmes
Size benden bilgi eğer set halinde almak isterseniz şu an hepsiburadada kampanyalı 🙂 benden söylemesi 🙂 

http://www.hepsiburada.com/liste/sherlock-holmes-set-5-kitap/productDetails.aspx?productId=kmarti064880648&categoryId=1501704