Ateşböceği Yolu

Uzun zamandır yazmadığımın farkındaydım ama babam neden yazmıyorsun diye yüzüme vurunca size bu hafta sonu okuyabileceğiniz, dostluk üzerine harika bir kitaptan bahsetmek istedim..

Ateşböceği Yolu.. Kristin Hannah..

Her zaman söylerim iyi ki kardeşlerim var, onlar olmasa ne yapardım derim. Bir de kendi seçimimizle edindiğimiz kardeşlerimiz var, onlarla kan bağınız yoktur ama olsa ancak bu kadar yakın olabilirdik deriz..

Ateşböceği Yolu da arkadaşlık, dostluk, sevgi üzerine yazılmış okurken etkisi altında bırakacak bir roman..

Tully ve Kate’ in hikayesi..

Tully, büyükannesi tarafından büyütülmüş annesi tarafından terk edilen her zaman eksik kalmış bir genç kız..

Kate, ailesi ile sevgi dolu bir yuvada büyümüş fakat içine kapanık, arkadaşlık kurmakta zorlanan genç bir kız..

Yolları Tully’ nin annesinin yanına Ateşböceği Yolu’ndaki evlerine taşınmasıyla kesişir. Kate de o mahalle de oturuyor ve Tully’i görür görmez onun kendine güvenine ve güzelliğine hayran kalır. Tanışırlar ve Tully Kate’in hayatını değiştirmeye karar verir. Bilmediği artık hayatlarının birlikte geçeceği ve ikisininde birbirinin hayatını değiştireceğidir..

Arka Kapak Der Ki ;

“Kristin Hannah, sevgi ve sadakat üzerine keskin ve unutulmaz bir kitap yazmış.”

Jacquelyn Mitchard

“Kristin Hannah 70 ve 80’lerin heyecanını ve enerjisini ortaya seriyor ve bunu öyle derin bir seviyede yapıyor ki okuyucuları iki kadın arasındaki dostluğun tam kalbine taşıyor. Ateşböceği Yolu bir şaheser.”

Elin Hilderbrand

“Hayatımızdaki en önemli şeylerden biri olan ebedi dostluk üzerine dokunaklı, enfes bir roman.”

Elizabeth Buchan

“Bu muhteşem romanın sayfalarını çok hızlı geçmek istemeyeceksiniz. Kapıyı kilitleyin, telefonunuzu kapatın ve yanınıza bir paket mendil alıp koltuğunuza yerleşin. (Sonra uyarmadı demeyin.) Kristin Hannah’dan başka hiç kimse kadınların dostluğunu tüm acısı, tatlısıyla bu kadar güzel yazamazdı. Harika bir yazar.”

Susan Elizabeth Phillips

“Ateşböceği Yolu okumayı neden sevdiğimizi bize bir kez daha hatırlatıyor.”

Patricia Gaffney