Takip: İstanbul (Taken 2 )

İzlediğim filmleri sizlerle de paylaşmaya çalışıyorum. Beğendiğim filmleri yazdım bugüne kadar fakat bu kez olumlu eleştiriler yapamayacağım bir filmden bahsetmek istiyorum. Aslında eski bir film geçenlerde televizyonda yayınlanınca izlediğimde ne kadar sinirlendiğim aklıma geldi ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. 

Takip İstanbul (Taken 2).. 

Bir önceki filmde Liam Neeson’un canlandırdığı emekli CIA çalışanı Bryan Mills karakterinin kızını kaçıran ve yine Mills tarafından öldürülen çete elemanlarından birinin babası, bu sefer intikam için Mills’in İstanbul’da peşine düşer.Karısıyla yakalanan Mills kızının yardımıyla işin içinden çıkmaya çalışır.

Konu, aksiyon oyunculuk güzel. Filmin birçok bölümü İstanbul’da çekilmiş. Ülke tanıtımımız için güzel fırsat diye düşünmüştüm taa ki filmi izleyene kadar. Ne yazık ki olmayan bir İstanbul gösteriliyor, arabalar oldukça eski, mekanlar aslına uygun değil. Görüntülerdeki kaçıncı yüzyılın İstanbul’ u çözemedim. Bu şehir sizin kirletmeye çalıştığınız gibi değil hayran olarak gittiğiniz şehre biraz saygınız olmalı! 

Bir eleştirim de ülkemizde bu filmin çekilmesine izin verenlere yasal süreçler nedir bilemiyorum ama güzelim İstanbul’ un kirletilmesine izin vermemeliydiniz. 

Abarttığımı düşünebilirsiniz belki ama inanın az bile eleştirdim. Bir ara vaktiniz olursa filmi izleyin beni daha iyi anlayacaksınız. 

https://youtu.be/VpaT8NzkLgE